| Vanille1248 a întrebat:

Bunahappy Am un par foarte voluminos, dupa fiecare spalare e un dezastru capata un volum oribilcrying M-am dracis sa ma tund, dar nu stiu cum, vreau sa ma tund in asa fel incat sa scap de volum. Am parul odulat, si lung cam 24 cm de la umeri. Am firul de par gros, si este si putin tocit de la placa. Ce tunsori in recomandati? Marti ma duc sa ma tund. Multumesc mult. Funda:*

Răspuns Câştigător
| BoBoKeL a răspuns:

Am aceeasi parere ca Dayraa, si eu am parul foarte lung si asa il am de cand ma stiu, in urma cu 4 ani m-am tuns camla nivelul umerilor si aveam simai mult volum decat inainte... deci lasa-l sa cearca pentru ca va fi mai greu si nu va mai fi asa "umflat"+ ia-ti o placa buna sa nu arda parul de la prima indreptare si nu insista foarte mult cand il indrepti si isi va mai prierde din volum pentru 2-3 zile pana faci baie dar macar. eu asa procedez:*

| BoBoKeL a răspuns (pentru BoBoKeL):

Creasca*, pierde*

9 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Incearca cu un balsam sau un ulei care sa il aranjeze inainte de a te tunde

| LoriLoL a răspuns:

Deci.volumul nu dispare niciodata.raman surprinsa sa vad ca dai like la pers care incurajeaza arderea parului.o prostie! in primul rand trebuie filat.din start iti reduce volumul banuiesc ca e f des. apoi foloseste balsam..si dupa spalare iei frumos suvita cu suvita sil indrepti cu peria rotunda si feon.o sa arate mai bine cu siguranta!

| Anonim5566 a răspuns:

Incearca sa folosesti niste balsam mai bine.

| MadalinaAlexandra a răspuns:

Nu il tunde! Daca vrei poti sa incerci cand te piepteni sa uzi putin peria, si sa nu te usuci dupa spalare, daca se usuca singur o sa prinda mai putin volum. oricum e frumos sa il ai creti si cu volum :X

| Vanille1248 explică (pentru MadalinaAlexandra):

Trebuie sa il tund neaparat, nu il mai supor. Am incercat tot feluldemetode sa scap de voldum. Daca il las desprins e dezastru mondial. Daca ma tund in scari sua filat mi-se mai reduce volumul?

| Dairaa a răspuns:

Parul tau este voluminos, iar daca il vei tunde va fi si mai voluminos, eu zic sa incerci sa gasesti alta solutie

| Vanille1248 explică:

Trebuie sa il tund neparat, nu il mai supor am incercat tot felul de metode ca sa nu mai aibe volum, dar de geaba. Daca ma tund in scari, sau filat isi pierde din volum?

| Spaia_Gabriela_1985 a răspuns:

Si eu il am la fel ca tine(nul mai suport)NU IL TUNDE PT CA O sa-ti stea si mai voluminos, fă-ți masca de par naturală, nu incerca sa il filezi ca o sa aiba si mai mult volum, eu il am dedesubt de umeri ca si tine, nu te TUNDE repet, mai bine încearcă să-l ti împletit ca nu o să-ți stea mai subtire, nu mai folosi placa sau ondulatoarele, lasă-l să se usuce natural si prindem in coada după RECOMAND SA MERGI LA UN STILIST, VA STI CE SA FACA NU NEAPARAT SAL TUNDA