| neînțelesro a întrebat:

Am unghii cu gel mate si ieri m-am pătat cu cerneala de la stilou, chestia este ca am incercat cu acetona si cu pic pentru a sterge cerneala si nu merge. Cum as putea scoate culoarea albastră din unghii?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Incearca cu lapte. Aciditatea laptelui, împreună cu alte componente pe care acesta le conține, ajută la dizolvarea petelor de cerneală de pe orice suprafata.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sterge cu nimic, ca a intrat pigmentul in gel.
Pana nu le cureti complet, nu vei putea sa scapi de acel albastru.

| sofisis a răspuns:

Incearca si spirt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpără un pic și șterge cerneala cu el.