| Guccițiiiii a întrebat:

Bună! Am vergeturi albe pe șolduri și între picioare.Credeți că am coapsele prea grase? Ce pot face pentru a scăpa de vergeturi?
P.S.Am 14 ani.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Eu la 17 ani jumate m-am ingrasat, dupa aia cand am slabit am ramas cu vergeturi in parti sus la picioare, si asa am ramas, chiar daca m-am ingrasat si am reslabit, n-au mai disparut de 27 de ani. Pe unde am intrebat nu mi-au dat o solutie pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai slabit brusc ori te-ai ingrasat.
Se poate diminua cu laserul la dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credem că ai luat în greutate prea repede și că ai pielea inelastica. Asta credem laughing

| Jessica1235 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la un dermatolog să ceri un sfat.

| Dolyta a răspuns:

Poti încerca o crema speciala pentru vergeturi, găsești in multe magazine, inclusiv la avon, oriflame, DM. Nu am incercat, dar ma gândesc sa o fac, pentru ca am si eu multe vergeturi pe picioare sus sad

| teodorabju2 a răspuns:

Vergeturile se fac si la persoanele slabe..sunt normale, am 16 ani, 42 de kg si am si eu vergeturi.o data ce le ai nu cred ca mai poti scapa de ele. Eu le tin sub control tinand un regim..nu ma ingras si nici nu slabesc