| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Aș avea nevoie de câteva păreri ce ține de unghiile cu gel. M-am gândit să mă înscriu la un astfel de curs. In prima faza doresc sa am un venit secundar și sa am posibilitatea de a lucra de acasa.
( tatal meu a suferit o operație pe creier si nu as dori sa las tot greul pe mama mea, astfel ca incerc sa gasesc tot mai multe variante)
Anul acesta susțin examenul de licență și cel pentru permis ( sala am luat-o, urmează traseul) si ma gandeam sa ma mut in alt oras pentru un loc de munca, dar toate planurile mi s-au dat peste cap din cauza situației actuale. Am certificat de limba italiana, nivel B2 si ma gandeam ca poate m-as putea angaja remote, dar sa mai am un venit. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

B2 italiana nu prea te ajuta decat daca mergi acolo sa lucrezi. E prea putin. La fel si cu engleza, evident tu poti sa lucrezi la traducere sau alte de-astea dar cum am spus, sunt cautati romanii acolo in Italia. Cauta pe freelancer.com dar din pacate dupa pararea mea eu cred ca e inevitabil sa ajungi sa lucrezi si sa locuiesti in Italia pana la urma. Asta e realitatea, mama mea lucreaza acolo pe 1000 de euro fara nicio diploma. Eu am lucrat o luna pentru 3000 de euro la firma lu varu-miu. Pur si simplu e pacat sa stai aici, oricat de mult zici ca nu iti poti lasa familia

| Depoka a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca e inevitabil, dar totusi mai sper ca poate răsare si soarele pe strada mea, în țara mea... Nu ma pot plânge, am de toate, doar ca e ceva ce ține de mine si de viitorul meu. Multumesc!

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru Depoka):

Draga mea eu sunt educatoare și fac și facultatea, de un an in timpul liber fac și unghiute. Cauta pe Facebook pe google un curs bun la tine in oraș, vezi review-URI și fa-l, neaparat sa fie de calitate. La început va fi nevoie de o mică investiție, dar dacă chiar îți place merită. La 4 ore pe zi timp de o lună fără Weekend-URI după ce îți faci cliente ca-n 3000 de lei. Pt mine a foat super având in vedere ca mai am un job.

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Scuză te rog Greșelile, am scris repede.

| Depoka a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Mulțumesc mult!