| domoreofwhatmakesyouhappy a întrebat:

As avea nevoie de o recomandare pentru BB cream. Am un ten uleios si usor acneic. Am avut Garnier BB Cream Miracle Skin Perfector si Rimmel London Matte BB, insa dupa fiecare utilizare imi apar multe cosuri. Multumesc anticipat pentru ajutor.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca-l pe cel de la maybelline

| FruttiFresh300 a răspuns:

De ce nu treci pe fond de ten? BB ul îți face tenul nașpa, se strânge, ai fața lipicioasă, strălucește din cauza sebumului și tu nu ai nevoie de BB dacă ai deja tenul gras.

| domoreofwhatmakesyouhappy explică (pentru FruttiFresh300):

Ma gandeam sa folosesc ceva mai usor, de zi cu zi

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru domoreofwhatmakesyouhappy):

Ai putea să-ți lași tenul liber și să adopți un machiaj mai simplu zi de zi. Dar poți folosi și fond de ten zi de zi. BB ul nu ajuta, l-am folosit și eu o perioadă când începusem abia să mă machiez, dar arăta foarte nașpa după 2 3 ore, mai ales dacă e și soare afară.

| Rx5hnS a răspuns:

Imi place mult cel de la smashbox camera ready sau ceva de genu. Cere o mostra din douglas si testeaza-l inainte sa-l cumperi ca e putin scump.

| AlinaCucu a răspuns:

Buna nu iti recomand deloc bbcream pentru tenul gras mai bine iti cuperi ceva mat
maybelline super stay 24hr
catrice
astea doua sunt foarte bune pentru tenul mai gras si acneic acopera foarte bine