| SimoSimona a întrebat:

as dori sa aflu ce oxidant ar trebui sa folosesc la decolorarea parului. De cat ar trebui sa fie oxidantul ca sa nu imi ard foarte tare parul?

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa mergi la un salon sa iti faci decolorarea, singura acasa foarte multe fete si-au ars parul rau de tot deoarece credeau ca nu are ce sa fie asa de greu asa ca sfatul meu e sa mergi la salon, iti faci o programare si alo folosesc produse pentu parul tau.

| Bondarel99 a răspuns:

12 % e prea mult, o sa ai o matura in cap, asta daca o sa-ti mai ramana par...cauta unul de 9 %.

| LolaLollita a răspuns:

Daca vrei neaparat sa iti decolorezi parul, mergi la salon. Acasa, sansele ca sa nu iti arzi parul, sunt foarte mici. Sper sa dai de un salon bun.

| AmanoYuno a răspuns:

Apa oxigenata

| xFakeSmilex a răspuns:

Oxidan sub 12%, pentru ca 12% este totusi prea mult. Dar pentru a nu te accidenta, mai bine ai merge la un salon.

| th4inspiration a răspuns:

Oxidant kallos 12% - 9%

| alinutza007 a răspuns:

Oxidantul de 6% este cel mai recomandat.depinde cate nuante vrei sa iti deschizi parul.

| sikteen a răspuns:

12% sau volum 40! deschide mai mult alaturi de o vopsea buna, dar nu e indicat sa fie folosit pe lungimea parului la vopsiri indelungate