| dana39668 a întrebat:

As dori si eu cateva raspunsuri la aceasta intrebare : Cum sa imi indrept parul fara placa? Placa imi deterioreza parul foarte mul.am auzit ca exita niste sampoane si balsame de par speciale as dori si eu cateva exemple. Ms. mult. kiss

7 răspunsuri:
| friday a răspuns:

La saloane, acolo ti-l indreapta folosind keratina.
Sau poti sa iti cumperi sampoane care au in componenta keratina, eu stiu unul de la L`Oreal : http://www.cadouricadou.ro/upload/produse/imagine/photo/42001.jpg

| Codruta a răspuns:

Da exista sampoane speciale de ex. de la nivea, schwarzkopf sau gliss asia straight

Sau balsam de la Taft ( ft. bun ) http://www.envy.ro/......ptare-5384

Sau poti sa ti-l indrepti cu peria si foenul

Perie de genul asta
http://www.catalogdeafaceri.ro/user_media/products/48.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu blow dry dupa baie/dus dar lasa parul sa fie putin uscat si indreapta jetul de aer in jos. Incearca sa folosesti o perie rotunda, mai mare si deasa; piaptana parul inainte de blow dry cu o perie/piaptan cu dinti mai mari dupa care foloseste peria rotunda impreuna cu uscatorul de par. Ai grija ca jetul de aer sa fie indreptat in jos, aproape de par, dar sa nu fie foarte fierbinte. De asemenea cand intorci parul pe peria rotunda ai grija sa fie foarte bine intins intre perie si cap pe masura ce il usuci. La sfarsit poti aplica putina ceara la varfuri sau un ser pentru luciu.

| Teddy_6960 a răspuns:

Cu fieru de calcat nu ai alta variantalaughinglaughinglaughinglaughing

| floryevy a răspuns:

Si eu am aceeasi problema

incearca garnier balsam:p daca nu merge

panten, heldan soldars

| marylena a răspuns:

Anonym,,, lasa-ti parul natural sa nu ti-l indrepti deoarece stiu ca multi din copii isi indreapta parul... dar de fapt si-l ard