| eusunttheodorath a întrebat:

Buna as dori un tratament pentru exfolierea unghiilor... de mult timp vreau sa le las lungi dar nu pot va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| isauranick a răspuns:

Salut! ai cateva variante care sunt incercate de mine toatehappy poti incerca ulei de masline putin incalzit si tii unghiutzele in bolul in care ai incalzit uleiul sau o alta varianta care ai avea-o ar fi sa te dai pe unghii cu o felie de lamaie asta in fiecare seara in timp ce te uiti la tv te poti juca cu acea feliutza sau du-te in farmacii si cauta regetis tii tratament 3 saptamana fara sa te dai cu lac sau ojahappy bafta! sper ca te-am putut ajutahappy

3 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

Buna! 1. poti cauta pe net scrii "tratamente pentru exfolierea unghiilor" si vezi si te convingi care este cea mai buna firma sau 2. poti intreba la farmacie ei stiu cei mai bine.3. poti incerca ulei de ricin sau lamaie.4. poti sa iei calciu. sper ca te-am ajutat pa-pa.

| AlinaCurca a răspuns:

Tine-le catvea minute in zeama de lamaie. Se vor albi, intari si nu se vor mai exfolia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi ulei de ricin aplicat de cate ori este nevoie dupa ce termini treaba sau zeama de lamie,aplicata pe unghii, este foarte buna, sau poti folosi lotiune pentru ingrijirea unghiilor vitamina b5 costa vreo7-8lei.