| cnaibig a întrebat:

Buna as vrea sa comand niste ochelarii de soare de pe okazii.ro; ati comandat vreodata, sunt seriosi? mersii mult dau funda :*.

Răspuns Câştigător
| Allkin a răspuns:

Buna Biuta.Din experienta proprie Okazii.ro este un site serios, cu unii useri neseriosi.Zic asta deoarece mai exista persoane pe acest site care incearca sa insele cumparatori, vand produse pe care nu le detin sau intr-o stare mult mai rea decat apar in poze sau in descriere.
Eu te sfatuiesc daca doresti sa achizitionezi un produs prin intermediul acestui site sa analizezi istoricul userului care iti vinde ochelarii(Cate calificative are, ce calificative are). Incearca daca se poate sa cumperi de la vanzatori care au si garantia Escrow.
Garantia Escrow este un mecanism optional de protectie a tranzactiilor, creat atat pentru cumparator cat si pentru vanzator.
Prin Escrow, Okazii.ro protejaza produsul si suma de bani implicata in tranzactie.
Bafta!

2 răspunsuri:
| maftei a răspuns:

Eu am comandat niste lentile si a fost serios, dar am vrut si altceva si a zis ca trebuie sa platesti antai si apoi ati trimite produsul dar sincer nu am ancredere poate fi si taca

| educatie2021 a răspuns:

Da. sunt de incredere. am comandat si eu d la ei