| diddy_2463 a întrebat:

As vrea sa devin reprezentant Avon, doresc sa-mi spuneti avantajele si dezavantajele. Am auzit ca o data ce dai comanda, in fiecare luna trebuie sa comanzi de o anumita suma, e adevarat?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Comanda minimă este 110 ron pentru fiecare catalog nou care apare la 3 săptămâni. Dacă timp de 3 campanii nu ai comandat nu mai poți fi reprezentant.
Are cel mai mic discount față de toate celelalte firme mlm, 15% din valoarea minimă de 110 ron. La Oriflame, de exemplu, comanda minimă este de 50 ron, discount 23% și poți da comandă și o singură dată pe an, nu ești condiționată.
Sfatul meu, nu se merită Avon!
La mulți ani!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| roxanabarosana a răspuns:

Avantaje o gramada:cadouri, competitii super, traininguri gratuite si ff multe alte surprize.normal ca oriflame-ul are discount la comanda de 50 de ron pentru ca nu comanda nici dracu de la ei, si nu mai stie ce sa faca sa isi pastreze reprezentantii.eu cu echipa mea de 15 reprezentanti fac intr-o luna 8000.dezavantaje poti numi ca vaoarea minima de comanda este de 120 ron.cine se baga ori da comenzi mereu(ca pana la urma de asta s-a bagat) si strange cat mai mult pentru a castiga ori o lasa balta.dar pentru o suma de 220 sa zic primesti cadou la o competitie nu degeaba.sunt multe de zis. oricum suntem mult mai bine vazuti si avem vanzari mult mai mari decat oriflame-ul care nu stie cum sa ne mai copiezewinking

| NighTy a răspuns:

Da.si faci si bani

| sibiuavon a răspuns:

Intra pe id: sibiuavon pentru mai multe detalii