| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Daca devin reprezentant avon ce beneficii am? Am vazut ca in fiecare luna se da cate un cadou daca faci comanda de o anumita suma. Ce se intampla daca intr-o luna fac o comanda mai mica decat ar trebui?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai calmă, minimul de comandă este de 120 ron, și nu mereu vei avea comenzi mari ca să obții premii.
De asemenea, nici discount nu este prea grozav.
La comanda minimă ai 15% și te trezești că mai completează cu te miri ce taxe și mai și pui din buzunar.
Nu te sfătuiesc.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu prima data trebuie data o comanda de minim 150 de ron si primesti un parfum si inca ceva. Dupa primesti cadouri in functie de cat de mare este comanda.
Daca intr-o luna dai o comanda mai mica nu se intampla nimic doar ca nu mai primesti cadoul.

| FashionQueen a răspuns:

Buna! In primele luni de comanda primesti destule cadouri dragute in functie de cat de mare este comanda trimisa de tine. thinking Acuma nu stiu ce sa zic, Avon are si avantaje si dezavantaje... Daca ai ceva clienti e ok, poti sa ajungi la un discount de 40% dar daca nu prea cumpara nimeni mai rau te stresezi. Comanda minima e de 120 de lei, iar daca faci mai putin de 120 de lei nu ai discount. happy Bafta!

| simonarus a răspuns:

Mie imi convine sunt reprezentant de 4 luni si imi merge totul ok. spune/mi adresa poate suntem apropiate si nu stim

| Madu_Mada_1995 a răspuns:

Daca in primele 3 campanii, nu faci de suma ceruta nu mai primesti premiul oferit.In rest primesti bani.

| Madu_Mada_1995 a răspuns:

Daca in primele 3 campanii, nu faci comanda de atat cat ti se cere nu mai primesti cadourile ci doar banii. Iar la comenzi mai mici de 120 nu primesti nici bani.