| IateyourCookie a întrebat:

As vrea sa folosesc Albastru de metil sau Violet de gentiana pentru par. De unde as putea cumpara(se gaseste in farmacii?), cat costa si cat dureaza?
P. S. Dauneaza parului?

Răspuns Câştigător
| Deutzika_6261 a răspuns:

Gasesti in farmacii.Nu costa mult.Eu ultima data mi-am cumparat Tinctura Castelani si a fost 5, 50 bani.Depinde cu care te faci.De obicei albastrul de metil iese cel mai greu din par, adica dupa mai multe spalari.Violetul depinde cat ti pe par,inainte sa il speli. Tinctura iese, dupa parerea mea, cel mai repede.

5 răspunsuri:
| ciresepeetno a răspuns:

Eu nu am folosit albastru de metil pe mine, dar am dat cu el la pisica (virgula) cand a avut o rana big grin.Si a costat cam 3-4 lei il gasesti la farmacie si violetul de gentiana cam tot acelasi pret. big grin

| SimmvonD a răspuns:

Costa in jur de 5 lei, dureaza cateva spalari, 4-5 si se gaseste la farmacie sau plafar.

| AMM97 a răspuns:

Eu am folosit albastru de metil si l-am cumparat de la farmacie, costa cam 2-3 lei in functie de cati mililitri are. Dureaza cam 2-3 zile, dar te anunt ca pateza hainele, si nu mai iese nici cu vanish. Din cate stiu eu, nu dauneaza parului, fiind medicinal. Sper ca te-am ajutat.

| AMM97 a răspuns:

Eu am folosit albastru de metil. Se gaseste in farmacii, costa cam 2-3 lei in functie de cati mililitrii are sticluta. Dureaza cam 2-3 zile, si se ia la spalat de pe par, dar daca patezi hainele, nu se mai ia nici cu vanish. Sper ca te-am putut ajuta.

| RoZoLiNaBuBu a răspuns:

Ambele se gasesc in farmacii.coosta sub 5 lei.nu dauneaza parului si dupa o spalare se mai duce din culoare, dar nu de tot.
sper ca te-am ajutat.pup:*