| aleexya a întrebat:

Buna!
As vrea sa imi dati un sfat...
Am picioare groasesad.
Nu stiu ce sa mai fac
Toata lumea imi zice ca sunt groase si cu "grasime"
Am 13 ani si nu stiu ce sa fac crying

Va rog daca se poate sa ma ajutati cu un sfar sau ceva.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apucă-te de sport, ciclism, tenis de câmp, înot, volei, etc.
Pa, pa.

| hiphopbeatz a răspuns:

Alergat.mers pe jos.genoflexinui.aerobic.

pace!

| candycarrie a răspuns:

Jogging.

| ancan a răspuns:

Incepe sa alergi happy

| claudia_7744 a răspuns:

Pilates:X fundita:X

| ioana_5244 a răspuns:

Eu le am prea lungi si slabe, tu prea groase.nici cum nu e bine. fa ceva exercitii alearga mult, du-te cu rolele, bicicleta doar e vara.

| rey a răspuns:

Pai poti incepe prin a studia ce alimente sunt bune la grupa ta sanguina si poti sa te inscrii la activitati gen salvamont si sa mergi cat mai mult.
cea mai sigura si eficienta metoda.
Succes.

| chucky_8545 a răspuns:

Lasa statu la calculator/televizor/in pat, si plimba-te, ori cu rolele, ori cu bicicleta, ori pe jos, mai ales daca ai pe cineva care te poate acompania.
Aceeasi problema o am si eu, si am inceput sa reduc f mult statul jos, si ma simt altfel, si fac si niste exercitii si deja am slabit un pic, cel putin am o pereche de pantalonii care stateau oribil pe mine la coapse, mai rau imi scoateau "suncile"in evidenta, si acum sunt mai acceptabili.
Bea apa multa si odihneste-te.

Uite cateva exercitii pe care eu le mai fac din cand in cand, de obicei eu folosesc doar bicicleta.

http://www.sanatateata.com/frumusete/coapse.htm
http://www.cursurigratuite.ro/capitol/53/8__Exercitii_pentru_coapse.html
http://www.feminis.ro/......ciente-143

Fundita, te rog frumos?:)

| bb_5971 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema ca si a tahappy
eram complexata de picioarele mele groase si am inceput sa alerg dimineata iar spre seara ma duc la sala de fitness unde instructorul imi explica ce exercitii sunt folositoare pentru picioarehappydeja am observat ca mi s-au subtiat putinhappy
bafta:*

| Ddaaiiaannaa a răspuns:

Buna Alexia. happy

Te-as sfatui sa incerci sa faci niste exercitii. cum ar fi :

-bicicleta

-iti tii picioarele ridicate 2-3 minute.

Alte solutii ar fi mult sport.

- mersul cu bicicleta

-mersul cu rolele.

Ai mai putea sa mergi la o sala de fitness... acolo sunt profesionisti care cu siguranta stiu ce sa faca cu tine ( dar cum e criza. e mai greu big grin )

Sper ca ti-am fost de folos :*

fundita `? straight face

| aleexya explică:

Va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru subtierea piciorului ajuta alergatul(20 de minute zilnic, viteza medie, ar fi perfect). De asemenea, poti sa mergi cu bicicleta(sau sa faci exercitii la bicicleta de fitnes)sau cu rolele. Daca se iveste ocazia, poti practica si inot, care modeleaza frumos tot corpul, nu doar picioarele.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate asa le ai genetic.Pe cine mostenesti?
Alergatul si mai ales bicicleta iti vor mari masa musculara, mai ales la gambe! Asa ca, ai grija.
Poti face o operatie estetica dupa varsta de 20 ade ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate asa le ai genetic.Pe cine mostenesti ?
Alergatul si mai ales bicicleta iti vor mari masa musculara , mai ales la gambe !Asa ca , ai grija.
Poti face o operatie estetica dupa varsta de 20 ade ani.

| bebixocolorat a răspuns:

Da un search pe google despre exercitii pentru picioare si vei gasi acolo ceva exercitii. Incearca in fiecare zi cate 10 min si sunt sigura ce vei avea niste picioare sexy...

| al3xxutza a răspuns:

Buna!

Sport muuul