| bloonduta a întrebat:

As vrea sa imi iau o placa de par dar pana in 70 de lei pentru ca parintii mei nu imi dau voie sa folosesc placa si mi-au spus ca daca vreau una sa mi-o cumpar singura laughing.As vrea una de la Philips sau Remington dar la care sa mearga sa potrivesti temperatura.Am parul foarte foarte fragil si as vrea una care sa nu il afecteze foarte tare happy.Sau daca stiti placi bune pentru parul meu si de la Babyliss va rog sa imi spuneti.Va multumesc mult si dau funda pentru cel mai bun raspuns!:*

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Uite eu sunt pasionata de domeniul asta foarte mult si iti spun ca placa de par buna la 70 de lei nu gasesti si in nici un caz cu reglaj de temperatura. Sfatul meu e sa mai strangi niste bani sa ajungi la 110 de lei, iti pot recomanda o placa la 110 de lei care sa nu arda prea tare parul. Uite aici link'ul:

http://www.emag.ro/......ru--pS2002

Poti comanda chiar din link'ul pe care ti l'am dat deoarece nu va mai trebuii sa platesti transportul.
Nu lua alte placi la pretul de 100 de lei deoarece nu toate sunt bune daca esti dispusa sa mai stangi niste banuti poti sa imi spui si eu iti pot recomanda niste placi bune dar sfatul meu ar fi sa nu iti cumperi placa mai ieftina de 200 ron daca ai parul foarte fragil, crede'mna il distrugi insa daca vrei sa folosesti placa numai din cand in cand cea din link'ul de mai sus e foarte buna. Daca mai vrei informatii si alte placi de 100 lei imi poti spune eu daca vrei iti dau si placi de 50 de lei insa nu sunt bune. Trebuie sa iti cumperi protectie de par care costa si ea 20 de lei si sa nu iti iei orice protectie ca sunt unele de la firme renumite care le foloseste toata lumea si crede ca sunt bune dar iti spun ca nu sunt. Eu as fi incantata sa iti dau mai multe sfaturi, daca vrei imi poti spune si eu iti las id'ul meu si mai vorbim pe mess, deoarece nu pot sa iti dau toate informatiile intr'un singur raspuns si mi'ar fi mai usor daca vorbim pe mess.

| bloonduta explică (pentru KellyGreen):

Mie nu imi prea trebuie o placa super performanta deoarece nu imi indrept tot parul ci doar bretonul si putin la spate pentru ca sta ciufulit happy Si eu sunt pasionata in acest domeniu si am mai avut 3 placi inainte pe care chiar am dat multi bani dar una s-a stricat, una imi ardea parul foarte tare si ultima placa pe care am avut-o recent mi-a luat-o tata si a dat-o altcuiva pentru ca lui nu ii place sa ma fac cu placa.Am vrut una la care sa mearga sa potrivesc temperatura ca sa o dau la minim deoarece ce am vazut eu pe internet se incalzeau pana la 250 de grade si nu erau bune pentru. mine.

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Imi pare rau dar la 70 lei nu o sa gasesti nimic. Preturile placilor incep de la min 100-120 lei, si mai ales alea profesionale cu reglare de temepratura si Remington is mult mai scumpe. Ecentual daca nu poti sa cumperi de la cineva o placa second-hand, sau de la cineva care nu mai are nevoie. Dar pentru una noua nu prea ai sanse cu bugetul tau. Mai bine iti mai strangi banii. Im pare rau. Multa bafta in continuare! big grin

| beea29 a răspuns:

Buna draga silkyPissycutza am gasit una la 70 lei. Se numeste Mini aparat intins parul Remington S2880ZBA si o poti vedea aici : http://www.emag.ro/......-pS2880ZBA
FUNDA?

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| anonim5491 a răspuns:

Nu stiu de unde esti si de unde cumperi dar pot sa spun ca eu am o cunostiinta care mrg mi-a dat-o ieftina o placa din austria cu 50lei

| Kirall a răspuns:

Eu am una Singer, mi-am luat-o de la Selgros, a costat pana-n 100 lei. Oricum sunt mai multe modele de placi in selgros