| violetaosuna a întrebat:

Buna as vrea sa ma ajutati si pe mine cum pot sa-mi pun si eu moatze cu bere stiu ca se pune ca eu am vazut o cunoscuta de-a mea ani in urma dar nu-mi aduc aminte cum

2 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

happy
faci melcisore pe 2 degete si il acoperi cu folie de aluminiu incalzestri cu placa si cand se raceste ai bucehappy

| Ð0ℓySh a răspuns:

Helo,,,o varianta pe care o folosesc de vreo 7 ani,,
Daca ai ziar,,sau ceva reviste,rupi cate o foaie si o faci in forma de evantai(inchis)
Iar dupa ce te speli, si iti usuci parul(nu de tot).sau simplu,,il uzi un pic,,si incepi procedura, depinde ce bucle vrei sa ai,,,daca vrei buucle mai mari iei o suvita mai mare daca vrei o poti invarti,dupa care o pui pe hartia-evantai si la apropierea capului faci un nod. Procedura se repeta pana termini toata podoapa capilara.
sau,,,, intr-un bol, sau ce ai tu la indemana.iei zahar si'l dizolvi in apa calduta.Uzi usor parul cu apa si zahar si il faci la fel ca la hartie,numai ca folosesti pungi.

orice ai incerca,inainte sa te pui in pat, prinde-ti moatele ale intr-o esarfa sau fular, ca sa fi sigura ca nu o sa ti se desfaca vreunuhappy

Succes happy