| LoVeLiFeEe a întrebat:

as vrea sa-mi cumpar cateva produse de machiaj, dar vreau cateva sfaturi. Ce ar trebui sa-mi iau ca sa-mi ascund cosurile? eu as vrea sa iau in primul rand o crema hidratanta, dar as vrea sa stiu :ar fi mai bine sa-mi iau o crema hisratanta simpla sau o crema hisratanta nuantatoare (in loc de fond de ten)? as vrea sa-mi mai iau si un baton corector, un anticearcan si o pudra. Ce ar trebui sa-mi iau ca sa fixez machiajul? (am citit ceva despre o pudra translucida) dau funda, bineinteles celui mai bun raspuns. Daca nu va suparati sa-mi spuneti putin si cum sa procedez mai bine la machiaj (nu este obligatoriu, produsele sa mi le spuneti). multumesc!

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Aplic crema pentru fata, pentru a se putea intinde fondul de ten uniform, dupa aplic anticearcan (am cearcane) si dupa fondul de ten.Folosesc rimelul, creionul pentru ochi sau tusul si creion pentru sprancene. Dupa ce am terminat cu ochii aplic putin blush sub ochi (la pometi).

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna. Pentru ascunderea cosurilor te sfatuiesc sa folosesti o crema hidratanta nuantatoare/fond de ten/anticearcan. Te sfatuiesc sa nu folosesti produse de la Avon pentru fata. Mie chiar nu imi fac bine, imi apar muuulte cosuri.Fond de ten poti cumpara de la Flormar care e super bun. De asemenea tot de la Flormar poti cumpara si rimel/luciu de buze si alte produse pentru fata.

| LoVeLiFeEe explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Tu ce produse folosesti? si in ce ordine?(stiu ca e o intrebare cam prosteasca, dar nu ma prea pricep la aceste lucruri si as vrea sa invat).

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru LoVeLiFeEe):

Aplic crema pentru fata, pentru a se putea intinde fondul de ten uniform, dupa aplic anticearcan (am cearcane) si dupa fondul de ten.Folosesc rimelul, creionul pentru ochi sau tusul si creion pentru sprancene. Dupa ce am terminat cu ochii aplic putin blush sub ochi (la pometi).

Răspuns utilizator avertizat
| Foxyyyyyyyyy a răspuns:

In primul rand daca vrei sa scapi de cosuri pe langa o masca cu ulei de masline ( saptamanala), iti recomand sa folosesti ceai de musetel si inainte de fiecare machiaj sa cureti acesta, dupa care sa aplici o crema hidratanta( iti recomand una de la nivea Q10- nu te sfatuiesc sa aplici crema hidratanta noantatoare pana nu scapi de cosuri), folosind aceste mici trucuri vei scapa de cosuri in maxim 2 saptamani, pana atunci te sfatuiesc sa astepti pana sa aplici fond de ten sau corector. Dupa ce iti trec cosurile foloseste un fond de ten de la Avon cu consistenta usora, si o pudra. P.S. batoanele corectoare nu sunt foarte bune big grin