| Kerli a întrebat:

as vrea sa-mi faca inca o gaura in ureche. cum ar trebui sa-mi ingrijesc gaura fara sa se infecteze?

Răspuns Câştigător
| georgiana1000 a răspuns:

Pai. trebuie sa iti dai gaura ori cu un cercel de aur sau argint sterilizat sau cu un ac sterilizat. Inainte de ati face gaura trebuie sa dai cu spirt... Dupa ce ti.ai dat gaura trebuie sa freci in continuare cu spirt... nu trebuie sa iti scoti cercelul timp de circa o saptamana si trebuie sa freci, daca te doare, cu spirt! E un sfat bun pentru ca si eu mi.am dat inca 2 gauri singura!winking funda plssss :***

7 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Freac`o cu spirt in fiecare zi si rasuceste cat de des cercelul.Stiu ce zic, si eu am 2 gauri in plus in urechewinking

| pepe a răspuns:

La bijuterie îţi face găuri care nu se infectează.

| Ics a răspuns:

De Ce sa. ti faci griji? daca iti faceai in alte locuri ce mai ziceai? poate ca nu o sa ajungi totusi sa se infecteze sau din astea.

| mihaibrasov a răspuns:

NU faci ca ai buze prea frumoase.

| zizi000 a răspuns:

Dai cu spirt...

| 13Denisa a răspuns:

Iti faci gaura si vei purta vreo 2 saptamani cercel medicinal. Cercelui ii vei dezinfecta cu alcool sanitar (spirt) in fiecare zi, pentru a nu se infecta. Mult succes!

| Teodora_4244 a răspuns:

Dupa ce o faci [dar ai grija cu ce o faci] sa dai cu betadina si de preferat cercel d aurwinking