| ScapaMaDeEa a întrebat:

As vrea sa slabesc 2 kg pana la sfarsitul vacantei, dar nu stiu cum sa fac pentru ca mananc doar 2 mese pe zi straight face dimineata (destul de mult) si la pranz moderat. Apoi seara beau un suc cu prietenii, o inghetata etc. De exercitii fizice nu prea ma tin, merg cam de 4 ori pe saptamana cate 3 km cu bicicleta si atat. Am slabit 3 kg pana acum, insa mai vreau 2. Cum sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Degeaba mănânci bine la micul dejun şi prânz dacă seara te îndopi cu îngheţată şi bei suc.
Uite aici un alt răspuns de-al meu:
"Dacă vrei să slăbeşti la "burtă",nu este îndeajuns un regim ci ai nevoie şi de exerciţii fizice,în special abdomene pe serii,în fiecare zi.
Al doilea pas ar fi să eviţi pâinea(se acceptă doar graham sau deloc),fast-foodul(shaorma,kebab,pizza,cartofi prăjiţi,mc,kfc,etc),băuturile accidulate şi alcoolul,mâncărurile grele,grăsimile, carnea grasă în exces(cea de pui şi de peşte nu face rău), dulciurile.
Alte tipsuri:
-Nu sări niciodată peste micul dejun.
-Mănâncă fructe şi legume cât cuprinde.
-Fă-ţi limonadă acasă sau bea, pur şi simplu, apă.
-Poţi să mănânci piept de pui, salate, orez.
-Intervalul între mese trebuie să fie de 5 ore.
-Nu ai voie să mănânci după 6, cel mult 7 sau 8.
Citeşte aici tot ce ai nevoie:
http://www.noifetele.ro/articol/slabire-si-dieta-sanatoasa/
http://www.noifetele.ro/......tru-fete/_ "

6 răspunsuri:
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Mancanca normal! Eu stiu de un ceai antiadipos! Are efecte laxative. Si trebuie sa il iei de 2-3 ori pe zi sau cand poti tu.

| Mariinaa a răspuns:

Lasa sucul si inghetata mai ales SEARA! Atunci e teren minat! Dupa ora 6-7 litera de lege sa-ti fie "FARA MANCARE" doar ceai verde si apa, NU SUC = ZAHAR! Succeshappy.

| mydarkestdays a răspuns:

La micul dejun mananca doar un iaurt...la pranza mananca ciorba., seara nimic sau peste.si inlocuieste sucurile cu apa si dulciurile cu fructele si fa sport! good luck!:*

| ramona1989 a răspuns:

Incearca sa renunti la inghetata si mananca 3 mese pe zi insa nu foarte mult, nu manca sa te saturi.include in dieta ta mancare variata, pentru ca te vei plictisi de acelasi preparat zilnic. Alterneaza si incearca sa combini legumele intr-un mod care sa-ti placa. Spre exemplu, poti opta pentru legume mexicane (porumb fiert, mazare, ardei, morcovi) alaturi de friptura de curcan.

| Christian1000 a răspuns:

Evita sa mai mananci dupa ora 6 seara. Funda?

| danutpop98 a răspuns:

Salut.bea cat mai multa apa si mananca fructe in special pepenele rosu.bafta!