| ellasweetlollipop a întrebat:

As vrea sa stiu cam la cat timp trebuie sa-mi tund varfurile?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

"Varfurile despicate, pe langa faptul ca sunt inestetice, incetinesc si cresterea firului de par. Asa ca, desi iti doresti sa iti lasi parul sa creasca cat mai lung, e bine ca la un interval de maxim 2 luni sa tunzi putin din varfuri (nu jumatate din par) astfel incat sa creasca sanatos de la radacina pana jos. Astfel, firul de par va scapa de portiunea despicata si va putea creste in mod natural."
De pe divahair.ro

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La 3 luni. Eu sincer mi le tund de doua ori pe an, in februarie o sa le tund, dar deja se vad un pic varfurile despicate.

| Azazea a răspuns:

Pai cand is despicate/arse le tunzi, asta poate varia intre o luna si trei presupun, deci odata la doua luni cred ca ar fi bine.

| Patry908 a răspuns:

Atunci cand simiti nevoia. Cand vezi ca varfurile sunt despicate, deteriorate trebuie sa le tai.

| Eu186958 a răspuns:

Daca nu mai iti tai parul...parul va mai creste, dar varfurile ti se vor despica.
cam odata la o luna e normal sa te tunzi, dar poti si o data la o luna jumatate... ☺

| Marion3tte a răspuns:

Cam la 2-3 luni happy

| Marion3tte a răspuns:

Cam la 2-3 luni.

| NothingxD a răspuns:

Hi. Pâi, profa mea de biologie ne-a zis ca de fiecare dată când ne spălăm ar fi bine sa facem chestia asta, doar puţin.

| MinzyDara a răspuns:

La 2-3 luni. Depinde cum ai parul.