| LoveYou_1852 a întrebat:

Ce pot face pentru a-mi albii dintii? Inafara de albire cosmetica si paste de dinti. Metode "clasice" sa le zicem...

Răspuns Câştigător
| Claw a răspuns:

Dintii se pot albi frecandu-i cu bicarbonat de sodiu alimentar de 2-3 ori pe saptamana. Este si o metoda de a te spala pe dinti in lipsa de pasta de dinti. Nu are nici un efect secundar si da rezultate. Bicarbonatul de amoniu nu este bun pentru o asemenea practica. Multa sanatate si succes.

1 răspuns:
| ancabucurie a răspuns:

Signal White Now ii albeste instantaneu dupa primul periaj de 2 minute. Efectul nu e abraziv deci nu iti raneste smaltul, ci optic. De aceea nu dureaza la infinit, dar revine mereu cand te speli pe dinti.

PS: bicarbonatul de sodiu si alte lucururi cu efect abraziv iti distrug smaltul, nu doar fac sa dispara petele. asta inseamna ca dintii o sa fie mai sensibili si mai vulnerabili la pete si carii... asa ca nu recomand.