| madyOoO a întrebat:

Buna as vrea sa stiu si eu ce pudre folositi ...si sa ma lamureasca cineva si pe mine care e diferenta dintre pudra compacta si cea traslucida si sa imi spuneti ce parere aveti de pudrele de la miss sporty si seventen.

2 răspunsuri:
| bea3x a răspuns:

Pudra translucida nu se vede pe fata, se foloseste de obicei deasupra fondului de ten si nu ii schimba culoarea (are doar rolul de a mentine fondul de ten pe fata). Pudra compacta este cea care are culoare. Ti-as recomanda o pudra compacta, in tonul fetei tale. Ca sa o testezi, foloseste putin produs pe partea externa a palmei, ca in imaginea de mai jos. Daca folosesti si un fond de ten, iti recomand o pudra cu un ton mai deschis decat pielea ta, pentru ca peste fondul de ten se va inchide putin la culoare, si vrei sa eviti efectul de masca. Pudra aplicata direct pe fata fara fond de ten e ok daca ai ten usor mai gras. Daca ai ten uscat, foloseste cel putin o crema pe care s-o lasi sa intre bine in piele inainte de a aplica pudra. Dintre Miss Sporty si Seventeen, Seventeen e cu siguranta mult mai de calitate si va arata mai bine pe fata ta. Daca ai un magazin cu produse Bourjois, iti recomand mai degraba produsele alea, sunt cam la acelasi pret sau putin mai scumpe decat Seventeen, dar mult mai bune. De asemenea, ti-as recomanda un fond de ten mineral care e cremos cand il aplici, iar apoi devine ca o pudra.

http://farm3.static.flickr.com/2764/4204996541_9be1878cb7_o.jpg

| madyOoO explică:

Nu stiuh unde gasesc produsele astea la mine in orascrying eu stau in sb e putin cam nasol ca nu stiuh daca gasesc astfel de produsesad