| yami_2526 a întrebat:

As vrea sa va intreb ce culori s-ar potrivi pentu o persoana cu parul foarte negru (este natural nu vopsit), tenul mai albicios si parul tuns scurt frantuzeste (regret alegerea). eu sunt genul care poarta haine mai inchise dar unele cunostinte spun ca e mai bine sa port ceva mai deschis pentru ca imi lumineaza tenul ceea ce eu nu prea vreau am mare problema cu el.cosuri si tot tacamul (sunt adolescenta 15 ani)...si as vrea sa stiu si cam ce culori pentru fard ar prinde bine...am ochii capruibig grin

Răspuns Câştigător
| LORY a răspuns:

Http://www.machiajul.ro/tag/machiaj-ochi-caprui/

MACHIAJUL OCHILOR CAPRUI
Ochii caprui arata bine cu aproape cu orice culoare. Noi iti recomandam un roz soft cu reflexe oranj, maro, bej, lila, albastrul, kaki-ul si, ceva mai indraznet, un verde-lamai sau un roz aprins. Daca machiezi pleoapa cu albastru deschis, in coltul exterior aplica nuante de gri, iar sub sprancene un galben pal. Maroul e o alegere potrivita pentru orice ocazie. Rozul indulceste si da stralucire privirii, iar pentru un machiaj natural, de zi, incearca un bej deschis. Coltul interior e luminat cu ajutorul unor nuante sidefate. Creionul negru se foloseste in general pentru ochii mari si pentru cei caprui: se traseaza o linie subtire in partea inferioara a pleoapei de jos, dupa care se estompeaza. Rimelul negru este de preferat, dar poti incerca si unul verde sau albastru, in functie de ocazie. O alta varianta de machiaj potrivita sezonului e in nuante de lila: coloreaza in mov jumatatea exterioara a pleoapei superioare, pudreaza apoi pleoapele si linia de sub genele inferioare cu un fard lila. Foloseste-te apoi de un cleste de intors genele si aplica cu curaj doua straturi de rimel negru. Inca o varianta de succes pentru ochii tai: incearca un fard crema auriu pe pleoapa superioara si unul oliv sub genele de jos.

5 răspunsuri:
| BbqOmgWtf a răspuns:

Pai ceva de genu culoarea fondului de ten s-au ceva gri, deci hainethinking, o bluza cu fermoar gri cu un scris verde mai deschis,(crede-ma am o prietena cu aceeasi problema) inchis-deschis< adica nici prea inchis si nici prea deschis, daca vrei ceva tricou alege un albastra de smarald da sa il combini cu blugii movi, i-ar pesete bluza cu fermoar (nu purta rosu, maro s-au galben, nu iti va sta bine) a-i putea purta ceva mic negru cum ar fi, un lantisor dar nu purta o haina ca iti va scoate in evidenta cosurile. ok deci eu te-am ajutat (CREDE-MA CA ITI VA STA BINEwinking )

| simoSTAR a răspuns:

Cred ca rosu, mov.

| Ea.e. a răspuns:

Pai cauta si tu pe net despe contrastul dintre farduri, piele si ochi.
Cat despre cosuri mergi la dermatolog.Si eu am fost si mi-a dat ceva si are efect.happy

| Ea.e. a răspuns:

Daca vrei poti folosi un fond de ten pentru tipul de ten pe care il ai.Gasesti tot la SensiBlu.

| Sadiss a răspuns:

Incearca culoare deschisa dar si inchisa combinale
pentru ca albu deschide culoarea fetei iar negru punein accent formele.hee hee