| Lovepoison a întrebat:

Am parul saten, ochii albastrii si mari, am fata ovala si tenul foarte deschis, spre alb. Cel mai des ma imbrac in haine de culori inchise. As vrea sa ma machiez, dar nu stiu exact ce culoare mi s-ar potrivi la fardul de pleoape. Imi spuneti si mie cam ce ar merge, va rog?

5 răspunsuri:
| Deiiu26 a răspuns:

Http://beautyrevealed.wordpress.com/......-ochilor/, citeste asta si vei gasi mult mai multe lucruri folositoare pe site.succes

| Lorenna_7223 a răspuns:

Dupa parerea mea toate culorile merg bine ochilor albastrii, deoarece ei sunt foarte frumosi, deosebiti. Pentru a evidentia culoarea ochilor este bine sa aplici un rimel si un tus negru si un fard de pleoape cafeniu. O sa iti placa foarte mult deoarece cafeniul deschis este cel mai potrivit pentru un machiaj discret al ochilor albastrii. Mult noroc! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile care avantajeaza cel mai bine ochii albastri sunt bejul,cremul,negrul,cam toate nuantele de gri,nuantele inchise de verde(in cazul in care ai ochii de un albastru deschis, se potrivesc si nuantele medii de verde), albastrul(aceeasi nuanta cu o ochilor tai sau mai inchisa)si unele nuante de mov(de regula cele deschise).

| diana_5918 a răspuns:

Mov sau gri. :d

| Oreo_6503 a răspuns:

Ai putea incerca sa iti faci un contur negru, din fard pe pleoape, si sa incerci un albastru inchis, dar care sa fie din ce in ce mai deschis inspre spranceana, pana la noanta de albtonguearata binetongue