| FancyCool a întrebat:

as vrea sa va intreb daca stiti un site sau sfaturile voastre despre cum ma pot machia dar nu foarte strident, ceva de zi...Multumesc anticipat, FUNDA ☺

Răspuns Câştigător
| MayChan a răspuns:

Http://lectiadestil.ro/machiaj-de-zi/
Acolo gasesti multe sfaturi :*.

3 răspunsuri:
| Krisha a răspuns:

Uite aici un link cu ce trebuie sa stii despre machiaj: http://extrememakeup.blogspot.com/......usit.html. Dupa ce le citesti poti cauta imagini cu un machiaj care iti place si incearca sa ti'l faci tu. Daca faci asta de mai multe ori prinzi indemanare si o sa te descurci perfect.Bafta!:*

| hapyyy a răspuns:

Buna! pai pentru inceput machiajul nu se arsorteaza cu tinuta...iar un machiaj de zi trebuie sa contina culori neutre, sau te poti da cu creion pe pleoape si ata daca nu vrei ceva greu de facut dar in cprincipiu culori neutre, eu ma mai machiez cu o culoare care e mai spre un alb si cu un rosu mai inchis in doua culori, adica iei prima culoare fiind cea mai spre alb si o dai pe toata pleoapa si apoi iei culoarea rosie si o dai de la coada ochiului in ienterior si la coada ochiului trebuie sa fie culoare rosu iar mai incolo spre interior sa fie un rosu sters si sa se vada mai bine albul...adica sa nu fie pe toata pleoapa rosu sau te poti da cu un roz mai deschis pe toata pleoapa si in rest culori neutre pe toata pleoapa sau chiar si cu un maro mai deschis sau chiar si mai inchis dar nu mult ca da un ascpect ciudat. sper ca te-am ajutat, funda?