| HeiwaHaNeul a întrebat:

Cum m-as putea machia intr-un mod mai natural, fara sa fie strident?

Răspuns Câştigător
| NoriskNofun a răspuns:

Baza machiajului (fond de ten,corector,pudra)nu trebuie sa lipseasca daca ai imperfectiuni pe fata,iar culorile pale la fard,cu un pic de rimel iti vor aduce un aspect fin, natural. Daca ai tenul curat, poti elimina corectorul si fondul de ten si poti pastra doar pudra cu rimelul. Aplica.ti un gloss de culoarea buzelor ca aspectul sa se mentina natural.Atentie! Nu exagera cu fondul de ten si pudra altfel vei arata ca o pitipoanca scoasa din tiplahappy

7 răspunsuri:
| lauriss86 a răspuns:

Fond de ten, fard in culori de bej, Orange verde pal un pic de blush roz si un gloss fara culoare pe buze si gata!

| Barbiiiiie a răspuns:

Daca e pentru scoala : poti sa incerci fond de ten, niste rimel si unpic de tus. Si daca vrei sa aplici si ceva gloss pe buze poti sa iti cumperi culoarea pielii sau strugurel simplu. Sper ca te.am ajutat.Bafta

| Linilerei a răspuns:

Niște gloss, un blush. Fără fond de ten că aia numai natural nu e. Puțin rimel și un fard în culori pale. Poți folosi un corector dacă ai câteva imperfecțiuni pe față.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ochi cat eyes si pentru buze un nude, gasesti la seventeen. Si in rest baza de machiaj normala ( fond de ten si pudra ) plus mascara.
Eu prefer fondul de ten Astor Perfect Stay si pudra Maxfactor Cream Puff.
http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/fdt-astor-perfect-stay.html

http://didiglamour.blogspot.com/2011/12/r-pudra-creme-puff-maxfactor.html

Si mascara cea de la Maybelline e geniala.

| sweetdyana18 a răspuns:

Cu acuarele rolling on the floor
sau cu afine...

| tweety08 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch intra acolo si vezi daca nu iti place ala, atunci cauta pe youtube sigur o sa gasesti ceva ce sa iti placa, sper ca te-am ajutat:D