| ことみ a întrebat:

Asi avea o problema. Eu am parul cret si imi place de el asa cum e, dar as vrea ca doar, doar bretonul sa fie drept ( ador bretoanele drepte )! Problema e ca il intind cu placa, dar pana sa ajung la scoala se increteste ( de la umezeala ). Daca il dau cu fixativ ( in cantitate normala ), iar nu sta. Si daca il dau cu fixativ in exces arat nespalata, desi sta destul de mult timp. Ati putea sa-mi dati o idee? Ce sa fac cu el?

Răspuns Câştigător
| 0000000000000000000000 a răspuns:

Buna.te poti duce la coafor si sa-i zici sa-ti intinda bretonul permanent.

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Si eu sunt in aceeasi dilema ca si tine.Si eu am parul cret si bretonul la fel, si dupa ce ii fac baie mai ales, se increteste si sta aiurea rau de tot.Eu il piaptan, inainte sa se usuce si il piaptan cu apa, astfel se intinde si ramane asa.Eu nu folosesc fixative, creme si alte chestii sa ii fac rau parului, prefer sa raman naturala si sa folosesc doar sampon cand il spal.Asa procedez eu.

| ことみ explică:

@Heartbeat, placa nu are nimic intinde foarte bine, problema e ca nu sta el de fel, iar daca dau placa la maxim ( are destul de multe grade ) imi ard pretonul si nu mai sta nici atat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce placa ai, de exemplu daca ai o placa cu 50 de grade nu va rezista sub nicio forma.(placile bune sunt de la Remington sau cele care au mini 150 de garde)

| AnnaHooran a răspuns:

Lasati Bretonul Sa-ti Creasca Si Fa-ti-l Par.Cred K Intelegi Ce Spon.
Pana Atunci Prinde-l Cu O Clamita Sus

| gorobeasca a răspuns:

Va rog frumos de tot, imi puteti da un cod webkinz nefolosit? Va rog din suflet! Il puteti trimite la gorobeasca@yahoo.com.Multumesc foarte frumos!