| Madutza_Mada_1999 a întrebat:

Astazi am primit o propunere pentru o chestie de genul modeling la compania Best Group Company / Premium Group Agency. Mi-au spus ca trebuie doar sa-mi faca poze pentru pliante, reviste etc. pentru firme renumite de haine (Zara, H&M etc) si ca dupa o sedinta pot castiga intre 200 si 400 de lei plus hainele cu care am pozat, fara sa vorbim de faptul ca trebuie sa platesti o taxa de inscriere de 60 de lei. Am acceptat dar, totusi, mama a dat doar 50 de lei. Am mai vorbit cu o prietenea si dupa ce mi-a mai trecut entuziasmul mi-am dat seama in ce poate ca m-am bagat... Aveti vreo parere? Daca e adevarat sau, daca nu, ce as putea sa fac sa-mi recuperez banii, avand in vedere ca situatia mea materiala nu este chiar asa minunata?

Răspuns Câştigător
| Pardelian a răspuns:

Ii ameninti cu politia daca nu-ti returneaza banii. tu ai primit chitanta pe banii respectivi? daca nu dar ai martori ca le-ai dat bani si nu au eliberat chitanta la anaf cu ei plus politia inselaciune plus insusire de foloase necuvenite