| TePwp a întrebat:

Astăzi mi-am achizionat o bluză de calvin klein jeans, pretul a fost 110 lei, nu stiu daca poate fi fake avand in vedere ca are eticheta si ca a fost cumparata dintr-un magazin cu produse originale, cu preturi originale(exemplu rochii gucci la pret de 4500 de lei). Sunt sanse sa fie fake?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai pune poze cu ce ti-ai luat ti-am putea spune daca este sau nu asa nu stim cel mai probabil este.

| iAMVi a răspuns:

In Romania orice e posibil happy
Ceea ce ai luat tu e probabil original ce nu s-a vandut intr-o editie trecuta. Adica outlet

| MissADEEL a răspuns:

Foarte posibil sa fie un fals.
Este acel magazin fizic sau online? Când vine vorba de spațiul din care îți alegi produsele, este cel mai bine să le vezi în realitate. Bineînteles, poți comanda direct de pe site-ul firmei respective (calvinklein.com), dar evită intermediarii cât timp nu există o garanție. Se poate aplica și în realitate, vezi Dragonul Roșu.
Acum că ai deja bluza, verifică următoarele:
- ce scrie pe etichetă și cum se simte materialul: dacă scrie 100% bumbac, dar nu e fin, bland, ci aspru, nici neted, e fals.
- inscripționările de la LOGO-ul Calvin Klein și cât de mult seamănă cu originalul. Intră pe site-ul acestora, caută un model cât se poate de asemănător cu ceea ce ai cumpărat tu și compară. Este scrisul pe un font diferit? Fii foarte atentă la detalii, unii încearcă să reproducă precis, dar le mai scapă câte ceva.
- cea mai ușoară metodă: nasturii (dacă are). Dacă nu găsești inscripția de la Calvin Klein pe aceștia, e 100% un fals.

Pe viitor, cumpără numai de la magazinele autorizate. Desigur, este mai ieftin să iei de la alte persoane, dar riști să te alegi cu falsuri care nu valorează nimic. Riști. Tu alegi.

| TePwp explică (pentru MissADEEL):

Materialul e de calitate, are eticheta cu numele si scrisul pare super ok. Pretul m.a facut sa am nelamuriri. Magazinul este fizic

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, dupa parerea mea, produsul este original, dar iti recomand site-ul https://www.imatrend.ro/, cumpar de acolo de ceva timp si toate produsele lor sunt originale.

| CarmenElenaa a răspuns:

Uita-te la eticheta unde scrie si compoziția, adica cea din interiorul bluzei pe una dintre părțile laterale. De acolo iti vei da seama daca e sau nu falsa.