| unicorn09 a întrebat:

Aveam unghiile puse cu gel și azi mi s-a desprins una...din carne! Jumătate din unghia mea acum este efectiv carne vie si pe cealaltă jumătate mai am gel. Am dezinfectat bine si mi-am pus un bandaj. De durere nici nu mai zic! Am plâns până acum câteva minute. Întrebarea mea este... Unghia acum o să îmi crească normal? În cam cât timp o sa se vindece? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la medic.Trebuie dezinfectata bine rana si ai nevoie de tratament ca sa nu se infecteze.

| AlinaCucu a răspuns:

Unghia iti va creste timpul nu imi amintesc cam o luna doua parca depinde, o sa creasca normal nu iti face griji

| Szmldk a răspuns:

Aaaaa... unghiile de pe picior sau maini? De pe picior si mie mo s-a intamplat odata. Tot ce trebuie sa faco este sa le tai bine chiar si acolo unde sa ropt/desprins chiae si daca doare. Daca faci asta dupa un timp va creste inapoi.