| lauramiha a întrebat:

Spuneți-mi câteva trucuri pentru a îmi face unghiile să crească mai repede! Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Harlygabriela a răspuns:

Păi..eu folosesc usturoi? știu că sună ciudat, dar eu așa fac și le face și mai rezistente (adică nu se rup) după ce mă dau aștept 10 minute apoi mă clătesc cu apă și sare și stau 5 minute, mai folosesc pastă de dinți că să le albesc și că să crească folosesc un amestec din zeamă de lămâie, ulei de floarea soarelui și ulei de măsline, când o să le ai mari te sfătuiesc să le și pilezi că de alfel se rup și mai ușor și să le dai cu ojă din când în când, sper să îți fie de folos și sigur o sa îți crească destul de repede dar contează să fie și rezistente să nu se rupă, eu am fost și în situația de a le roade laughing) dar am scăpat de acest tic happy

| lauramiha explică (pentru Harlygabriela):

Mulțumesc foarte mult! O să încerc.
P.s. Și eu îmi rodeam unghiile?