| Fundă25 a întrebat:

Buna!
Mi s`a rupt unghia rau. Adica am lasat unghiile sa creasca mai mult si aceasta s`a rupt. Problema e ca mi s`a rupt din carne. mi-am taiat`o pe toata, si acum e unghia foarte mica. mi-am pus un plasture ca se vede ingrozitor.
Ce sa faca sa mi se refaca la loc unghia? Si cam in cat timp se reface ea?

Multumesc anticipat. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PrincessConsuela a răspuns:

Creste. Am si eu o colega. Cred ca a patit-o la 3 unghii. I-au crescut destul de repede. Eu inca ma refac du[a o ruptura minorawinking. Ce-i drept, nu mananc branza sau altele, dar daca mananci multa branza, stai mult cu mainile in apa(poate speli vaselelaughing ) si bei multa apawinkingtongue:*

| JHFAK a răspuns:

Iti recomand ceva de la Avon. O combinatie de substante care mentin unghiile sanatoase si le fac sa creasca mai repede. Vezi printr-un catalog. Sigur ai sa gasesti
Funda puppy dog eyes

| vanila a răspuns:

O sa se refaca cu timpul dar sa ai grija sa nu intre gunoaie sau ceva sa se infecteze si sa ai rabdare ca o sa creasca la lochappy