| CristinaElenaXD a întrebat:

Azi am fost la plaja,si am uitat sa ma dau cu protectie solara, iar acum arat mai ceva ca o rosie,crying.Va rogg sa ma ajutati! In cat timp va trece daca nu ma dau cu nimic? Cu ce sa ma dau ca sa-mi treaca mai repede?

Răspuns Câştigător
| Cocooos a răspuns:

Laptele sau iaurtul calmeaza usturimea, nu grabeste procesul de vindecare. Am fost si eu in situatia ta si in timpul zilei ma dadeam cu o crema de galbenele iar seara, inainte de culcare, cu aloe vera. Mi-a trecut destul de repede. Acum depinde de piele. Poti sa intrebi pe la farmacii daca nu au ceva pentru asta. Succes!
Funda?puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! Te poti da cu iaurt apoi sa stai putin cu el pe tine si sa te speli sau ai putea cumpara o spray care te ajuta sa nu mai fi asa de incinsa si sa te calmeze de la farmacie sau poti folosi o crema de corp pe care o ai prin casa.Ai mai putea folosi de asemenea si ulei de masline dar este unsuros si neplacut asa ca nu prea recomand.Sa stai cu haine pe tine cat mai lejere iar asternuturile din patul tau sa fie cat mai fine pentru a nu te durea cat te sucesti.Succes si sper sa-ti treaca cat mai repede!big grin

| dienuta1990 a răspuns:

Poti folosi aloe vera.

| ChiyoTheo a răspuns:

Iaurt laughing sau apa termala

| INȚ a răspuns:

Lapte

| Finucci28 a răspuns:

Ulei de masline.

| Raluk1998 a răspuns:

Otet de mere sa nu ti se dea pielea jos

| 1a2b3c4d a răspuns:

Lapte acru sau iaurt e tot una...e cel mai bun ca sa nu te mai usture pielea