| vreausaslabessc a întrebat:

Azi am mancat la pranz un mar si acum, seara, o salata de ridichii si varza fiarta si m-am dus si am varsat tot.Acum 10 minute am mancat 2 mere...cate calorii am consumat azi?

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

De ceva timp vad zilnic posturi de ale tale in care povestesti cat de mult iti chinui organismul pentru a slabi. Da-mi voie sa iti spun ca obsesia ta pentru slabit s-a transformat de mult in boala.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Sper că nu e ăsta regimul tău alimentar de zi cu zi. Sper doar că azi ai făcut un experiment.
Cât despre un calcul al caloriilor consumate azi, imposibil să se pronunţe cineva, nu ne-ai spus ce-ai făcut azi toată ziua. Una e să fi stat pe canapea la tv şi alta să fi mers prin oraş la cumpărături. Din punct de vedere caloric, în mod normal, dacă nu mănânci nimic într-o zi, pierzi cam 500 kcalorii, dar asta în condiţii de repaus. Cei care aleg să nu consume deloc alimente, pe o perioadă mai lungă de timp, în general cei bolnavi de cancer, nu fac eforturi în această perioadă (care poate dura între 2 şi 4 săptămâni), dar îşi slăbesc foarte puternic organismul (dar sigur, pot avea şansa de a scăpa de boala necruţătoare) şi au nevoie de un timp între 6 şi 12 luni ca să-şi revină la forma de dinainte de abstinenţa autoimpusă. Sincer, dacă doar nu mănânci o zi, şi faci şi ceva efort fizic, îţi oboseşti doar ficatul (îl faci să apeleze la rezerva sa de energie) şi nu slăbeşti (dacă ăsta era scopul tău). Deci, atenţie.

| Nicoleta a răspuns:

2 mere au in jur de 100-140 cal, in functie de greutatea lor. pot avea chiar si mai putin.
Nu cred ca era necesar sa versi, pentru ca ai mancat alimente care nu ingrasa absolut deloc.

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Deja exagerezi cu regimurile alimentare! Ti-am explicat in nenumarate randuri, atat eu, cat si ceilalti membri, ca nu este bine ceea ce faci.Viitorul tau este clar. Ti-am mai spus, si eu am trecut prin asta si stiu cum gandesti in astfel de momente... Dar ii multumesc lui Dumnezeu ca m-am oprit la timp, inainte sa ajung pe patul de spital. Opreste-te si tu! Daca nu te opresti ACUM vei regreta...

Uita-te la emisiunile lui Gok, sunt foarte interesante! Macar o singura emisiune sa vezi, apoi poti hotari daca este sau nu bine ceea ce faci.
Succes si...Scopul scuza mijloacele, dar in slabit aceasta regula este invalida!

| byank1000 a răspuns:

Draga mea, sincer...

Tu cu care parte a corpului gandesti?

sper sa iti revii in cel mai scurt timp.pana nu va fi prea tarziu

| Ana_9506 a răspuns:

Daca ar fi decat cele 2 mere 102 calori cele 3 mere 153 depinde ce ridichi au fost daca au fost ridichi de luna cam 19 calori dar daca sunt de iarna 26 calori dar si depinde cat ai mancat...am pus fara vomitat etc.