| anonim_4396 a întrebat:

Cand eram mica, mama imi tăia cuticulele. Cu timpul am început să mi le tai singură, dar as vrea sa nu o mai fac, însă, după nici o săptămână au un aspect urat. Cum as putea sa le fac sa fie ca inainte si in cat timp se poate intampla asta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alina2k18 a răspuns:

Ulei de cuticule zilnic.
Mie mi le taie si stilizeaza si cu freza cand ma duc la intretinere unghii deci la 4-5 saptamani dar daca ai grija de mainile tale or sa arate bine mereu.
Daca iti dai zilnic cu ulei de cuticule cam in 1 luna o sa le ai finute si subtirele cand cresc.
Eu am argan elixir de la Evelin costa cam 10 lei.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Lasă-le în pace un timp.

| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa le lasi in pace luni de zile ca sa nu mai fie aiurea

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu niciodata nu mi-am taiat cuticulele pentru ca, crede-ma, unghiile arata bine si asa. Eventual poti sa le impingi un pic.
Ai rabdare si nu mai umbla la ele.

| sweetys a răspuns:

Le inmoi in apa calda sau le dai cu crema si le impingi usor. Si eu obisnuiam sa le tai, dar de cativa ani buni le dau cu crema si le imping.