| AnDutZzA020 a întrebat:

Cand ma dau cu fond de ten raman urme! Folosesc crema de hidratare insa cand ma dau cu fond de ten se vede super rau! Oare de ce? Ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Schimba fondul de ten cu unul mai de calitate

| BiuL a răspuns:

Poate nu te dai corect... aplica-l cu degetele prin miscari circulare.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Poti sa te dai cu fond de ten lichid, hidratant si sa pui putin si sa-l intizi bine. Nu o sa se mai vada la fel de tarehappy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Hmmm...deci: aplica o crema hidratanta pe tenul curat! lasa cateva minute sa intre in piele, masand usor! apoi aplica fondul de ten in cantitati mici si intinde foarte bine, pana nu se mai observa urmele respective!
daca tot nu esti multumita, ori nu este nuanta potrivita tenului tau, ori trebuie sa iti iei un fond de ten mai bun!
succes happy

| dragodana a răspuns:

Salut! Cel mai probabil nu-l intinzi bine. Daca-l aplici cu degetele, atentie la cantitatea pusa. Daca-l aplici cu un buretel, uda-l inainte ca sa nu absoarba prea mult produs si aplica fondul de ten prin tamponare. Daca-l aplici cu o pensula se pot vedea dungi de la perii pensulei, asa ca aplica si o pudra translucida. Daca nici ce ti-am spus nu merge arunca fondul de ten si ia-ti altul.

| Allexinno1988 a răspuns:

Buna,nu prea ma pricep dar se poate ca tenul tau sa fie sensibil la acel fond de ten incerca alta gen nivea sau alte produse

| SenzatioNNNNN a răspuns:

Sau daca nu incearca perlele autobronzante! si dupa fond de ten de calitate ori lichid ori pudra, incearca sa il intinzi cu grija nu in graba!

| Monicuzza a răspuns:

Nu mai folosi sapun cand te speli pe fata, iar crema hidratanta amesctec-o in palma cu fond de ten cand te dai happy