| zone3 a întrebat:

Am niste probleme cu fata / tenul. Mi se duce pielea din jurul sprancenelor, si din zona fruntii. Folosesc crema de fata seara, si inainte sa ma machiez. De fiecare data cand ma dau cu fond de ten se vede mai rau, si nici crema nu ma ajuta in situatia asta. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Acum cât eşti în vacanţă renunţă la orice tip de cosmetice. Uleiul de argan e bun, într-adevăr, dar e scump. Alege ulei de ricin, o sticluţă costă vreo 5-6 lei. Te dai seara cu ulei de ricin (puţin) şi peste dai cu o cremă hidratantă (aia care o foloseşti tu de obicei). Ajută să intre mai bine în piele. Poţi să te dai cu ulei de ricin şi pe gene, ajută la creşterea lor.
Într-o săptămână scapi de probleme.

| FGirl a răspuns:

Renunta la cosmetice pentru o vreme si incearca ulei de argan. :X

Craciun fericit!

| Gandurilamiezulnoptii a răspuns:

În primul rând renunţă la cosmetice pentru o vreme, e foarte important. Apoi, foloseşte o cremă hidratantă de preferat Nivea, de câteva ori pe zi, dar în special dimineaţa şi seara. În plus de asta, hidratează-te corect, bea cât mai multă apă.