| crista18 a întrebat:

Care BB cream e mai bun? Cel de la Nivea sau cel de la Garnier? (as prefera opinii din partea celor care l-au incercat + cateva detalii despre ele: daca uniformizeaza tenul etc)

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca vrei o BB cream buna orineteaza-te spre firmele asiatice, la ele gasesti BB cream cu adevarat bune. Ce avem noi pe piata nu se compara nici pe departe cu firmele asiatice.

| crista18 explică (pentru KellyGreen):

Mm am mai auzit asta si stiu ca gasisem odata o firma care era din asia parca si erau renumiti pentru bb cream dar nu imi mai aduc aminte. daca ai o memorie mai buna ca mine te rog sa-mi spui.

| mona a răspuns:

Cel de la garnier mi se pare mai bun

| Bondarel99 a răspuns:

Daca vrei unul bun, ia-ti de la Yves Rocher...este mai scump dar merita.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Cel de la Garnier e mai bun:chiar uniformizeaza tenul. Sper ca te-am ajutat!

| Lora1 a răspuns:

Pai prietena mea cea mai buna are BBcream de l Garnier si e foarte buna....mai buna decat cea de la Nivea

| MissVamp a răspuns:

Cel de la Garnier e mai bun, depnde de cel care iti place tie....bafta! happy

| Patriciia a răspuns:

Sincera sa fiu, eu nu l-am folosit pe cel de la nivea, dar din cate am auzit este ft bun, eu am acasa de la Garnier si sunt foarte multumita de el, uniformizeaza ft bine si nu raman urme, tenul pare a fi ft natural, aproape ca nu se vede ca ai fond de ten pe fata, dar acopera ft bine imperfectiunile fetei, dar mnah, asta depinde si de ten :*

| bombonika1799 a răspuns:

Buna! Eu una am de la Gernier si sunt foarte multumita de ea.
Daca vrei o BB cream buna orineteaza-te spre firmele asiatice, la ele gasesti BB cream cu adevarat bune.

| crista18 explică:

Cel de la Garnier are si factor de protectie?

| universa a răspuns:

Buna.Daca vrei a aparut acum la Avon o crema BB cu fond de ten si eu am si e foarte bun acopera defectele, iti da contur fetei etc.