| FunnyLoOVe a întrebat:

care e diferenta intre "ulei autobronzant" si "ulei bronzat"?
Mi-am cumparat ulei bronzant de la Gerovital si as vrea sa stiu daca este bun si daca ma bronzez chiar daca nu ma expun prea mult la soare.De la a cata utilizare se observa ca m-am bronzat?
Dau funda:-d

5 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Cu Uleiul autobronzant te bronzezi instant in orice perioda a anului dar e multe ori rezultatul nu este asa cum ne dorim, raman pete si chiar probleme dermatologicesad

Uleiul bronzant te ajuta sa te bronzezi uniform, dar trebuie sa te expui la soare. Nu conteza de cate ori dat ci cat stai la soare. Si eu am acest ulei bronzant de la Gerovital si este foarte bun! Te protejeaza impotriva radiatilor UVA si UVB si in plus iti ofera un bronz de lunga durata si foarte bine uniformizat! Succes! Funda?

| VladPetcu a răspuns:

Cu ala bronzant te bronzezi la plaja si cu ala autobronzant te bronzezi fara sa mergi la plaja trebuie sa citesti indicatiile.Se aplica pe piele un anumit timp apoi se spala.
Toate Cele Bune,
Vlad

| TatianaCecilia a răspuns:

Buna.Gama Gerovital e foarte buna.Chear daca nu vrei sa te expui mult la soare, bronzul prinde repede, din cauza untului de shea din compozitie.

| Farmec a răspuns:

Buna! Multumim in primul rand pentru sustinere:)
Emulsia autobronzanta (http://farmec.ro/produse/plaja/emulsie-autobronzanta-93.html) Poate fi utilizat ca alternativă la soare sau după baia de soare, pentru menţinerea şi intensificarea bronzului.Se aplică în strat uniform pe pielea curată (se efectuează în prealabil o exfoliere, pentru a evita apariţia petelor ) şi se întinde masând uşor.
Evitaţi contactul cu ochii, buzele si mucoasele. Evitaţi contactul cu îmbrăcămintea până la absorbţia completă. Spălaţi mainile după fiecare utilizare sau folosiţi mănuşi. Nu conţine factor de protecţie solară. Pentru menţinerea culorii, produsul trebuie folosit cu regularitate.

Poţi folosi emulsia şi după ce ai stat la plajă, pentru menţinerea şi intensificarea bronzului.Se obţine un bronz auriu, foarte natural. Pielea devine suplă şi catifelată.
Uleiul bronzant pentru plaja de exemplu (http://farmec.ro/produse/plaja/ulei-bronzant-pentru-plaja-82.html) Asigură un bronz rapid şi uniform, menţine elasticitatea pielii.Se aplică în strat subţire pe toată suprafaţa corpului expusă radiaţiilor solare. Reaplicaţi frecvent şi din abundenţă (mai ales după baie, în caz de transpiraţie sau după ştergerea cu prosopul). Nu expuneţi la soare sugarii şi copiii mici. Evitaţi expunerea la soare între orele 11-15. Expunerea prelungită la soare este periculoasă, nu rămâneţi prea mult la soare chiar dacă folosiţi un produs de protecţie solară. Folosiţi protecţie vestimentară (pălărie, ochelari de soare, tricou). Produsul nu conţine filtre UV.
Daca mai ai intrebari, le asteptam cu mare placere!:)

| MyhaElla17 a răspuns:

Uleiul autobronzat este cel cu care te bronzezi oriunde ai fi nu neaparat sa te expui la soare si cel bronzat este pentru cand te expui la soarehappy.