| Raluca7761 a întrebat:

Cate kg trebuie sa aiba o persoana(fata) de 14 ani daca are inaltimea de 1.60 m?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| Raluca7761 explică:

Daca "unesc" toate raspundurile, dar trebui sa am intre 45-65 laughing.

| frida0purple a răspuns:

Cum sa aiba 50? este prea mult. pana in 45.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 50 de kg.
Dar depinde de comformatie e ok si 47-55.

| 21ndstillachild a răspuns:

Intre 52 si 55

| MarioOnette a răspuns:

50 kg

| Dexaa a răspuns:

Hey! Normal ar fi sa ai intre 45-55 kg, nici mai mult, nici mai putin. Baftaa!

| tiberiupi a răspuns:

Tu cate ai?

| Raluca7761 explică (pentru tiberiupi):

57.Stiu ca e cam multbig grin

| tiberiupi a răspuns (pentru Raluca7761):

Eu tin cura de vreo 2 saptamani si am slabit 5 kg... deci fa un efort si abtine-te de la dulciuri, paine, carbohidrati, grasimi s.a. happy multa bafta

| Raluca7761 explică (pentru tiberiupi):

Dulciuri si paine nu mananc de o saptamana si nici dupa ora 6.Seara ori ies cu bicicleta ori cu rolele, sar coarda si faccate 10 abdomene pe zi. Ai vreo dieta anume pe care o urmezi?

| tiberiupi a răspuns (pentru Raluca7761):

Nu. dieta este ceea ce am eu in cap... poti folosi userul ca id de mess pentru mai multe pareri.

Răspuns utilizator avertizat
| cezar987 a răspuns:

Intre 55kg si 60kg.

| happygirll a răspuns:

Normal ar fi 50 kg.

| Bogdanpalintineanu a răspuns:

Am 14 ani 1.72 si 64kg si stau si ma gandesc cum pot fi unele fete asa de vaci

| Krsz a răspuns:

50 happy

| Reioooo a răspuns:

La 1.60 50-55 kg. aproximativ. Oricum asta depinde un pic si de dezvoltarea corplui
http://www.plantelevietii.ro/greutate.html
aici poti sa calculezi indicii http://www.cdt-babes.ro/articole/indicele-de-masa-corporala-imc.php
aici sunt diverse formule pentru calculat greutatea ideala http://dieta.romedic.ro/formule-de-calcul-ale-greutatii-ideale

| LiazAdrian a răspuns:

La 1,60, o fata la 14 ani cel mult 60-65.

| mihaela155 a răspuns:

Buna! Eu am 1.55 nu chiar 1.60 si am 48 de kg desi nu sunt grasa deloc! Ar trebuie sa ai in jur de 50 kg.Te pup! Bafta!

| Mf_Alexandra_1998 a răspuns:

50-55 kg.

| GeorgianaGeorgii a răspuns:

Nu stiu sigur.
Eu am 1.65 şi eventual 55 de kg si totusi vreau sa ajung la 50 de kg.