| SRM_9479 a întrebat:

Fetelor ce ziceti cate kg ar trebui sa aiba o fata la inaltimea de 1.60 ca sa arete bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andra10 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa aiba 48-50 kg. Dar nu depinde numai greutatea ca sa ai un corp frumos. Trebuie sa fie lucrat, sa mananci multe fructe/legume si sa faci sport happy.

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Între 45 şi 50. happy (asta ca să arăţi foarte bine)
Pentru o fată normală e ok să ai până la 55 de kilograme, dar dacă te simţi bine poate chiar şi mai mult. happy

| ZoeyMe a răspuns:

Eu am 1.61 si 42-43 kg.Eu cred ca ii bine, adica ma simt sanatoasa.

| OpenMindedGirl a răspuns:

Atata timp cat te simti sanatoasa si plina de viata, nu conteaza ce greutate ai. happy

| Dudexx2 a răspuns:

Intre 39-40 maxim

| kayak a răspuns:

Draga la 1.60 trebuie sa ai 50 de kg ca sa poti arata bine