| Lilia2621 a întrebat:

Ce as putea face ca sa-mi cresca parul cit mai repede si sa se indeseasca. Pe zi ce trece tot imi kade si se rareste, iar de crescut nu creste. Ce sa fac? fundita

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Julieღ a răspuns:

Cresterea parului depinde de fiecare persoana in parte. Cert este ca in timpul verii creste un pic mai mult decat iarna. Se zice ca e bine sa te tunzi cand e luna plina ( cred ca e mai mult un mit).eu m-am tuns acum vreo 2 luni si mi l-a taiat prea scurt. asa ca am facut in felul urmator. Mi-am cumparat Bioscalin Retard (nu stiu daca se gaseste in Romania, eu l-am luat din Italia); sunt integratori pentru par... face firul mai rezistent si favorizeaza cresterea. Am facut tratament timp de 2 luni (se ia o pastila pe zi) si in fiecare zi mi-am facut masaj zilnic si am tras de par ( suna a tampenie stiu.) dar a functionat. In 2 luni mi-a crescut vreo 5-6 cm.

| Shiver a răspuns:

Trage de el
am auzit ca e cel mai rapid mod de crestere
nu o lua in gluma si mie mi s-a parul la misto dar e adevarat
multa bafta

| missGirlDeea a răspuns:

Trebue sa nu folosesti placa, ondulatorul, sa nu stai mult la soare caci se arde si cade. Dar sunt speciale balzamuri care indeseste parul si il face sa creasca mai repede. Dar daca nici astea nu ajuta inseamna ca la tine parul e asa de la nasterewinking

| Ciuuf a răspuns:

Pai trebuie sa mananci mult petrinjel foarte mult...

| lavvybubu a răspuns:

Pentru crescut Uleiul de Ricib
Iar pentru a nu mai cadea Uleiul de Masline trebuie tinut fiecare cate 7 zile separat... Funda?

| fis a răspuns:

Nu te da cu fixativ, daca te dadeai pana acum ai facut o mare greseala.

| Andreeutza_1416 a răspuns:

Pai poti sa caui la farmacii sau la chioscuri din astea speciale n sapun sa sampon de crescut parul si sanu mai cada