| crissa20 a întrebat:

Ce ati alege intre Soufeel si Pandora? Soufeel ma deranjeaza ca nu are magazine fizice, iar Pandora ca are preturi foarte ridicate! Totusi voi ce ati alege? Vreau sa-mi iau o bratara pe care sa o personalizez!

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Aș alege oricând Pandora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soufeel

| Blackrose4 a răspuns:

Hey!

Aş alege Pandora fără să stau pe gânduri.
Am 2 brățări Pandora, una din argint pe care o personalizez cu talismane, şi una din piele.
Într-adevăr, bijuteriile Pandora au prețuri destul de ridicate dar mi le-am dorit foarte mult şi îşi merită toți banii.
Deja mi-am făcut o listă cu viitoarele bijuterii Pandora. happy

| NH4OH a răspuns (pentru Blackrose4):

Își merită banii? Dar ce, brățările alea îți dau de mâncare sau au alte abilități supranaturale? laughing

| NH4OH a răspuns (pentru Blackrose4):

Sunt prea comune genul ăsta dee brățări. Fii creativă, zic happy
Tot globul le are, deja nu mai e nimic interesant.
Brățările de genul fac doar să identifice o persoană ca fiind bogată, nimic mai multwinking
Baftă!

| NH4OH a răspuns (pentru NH4OH):

Asta nu era pentru tine.
@crissa20, înțelegi tu.

| Blackrose4 a răspuns (pentru NH4OH):

Eu mi-am spus punctul de vedere aşa cum ai făcut şi tu. Mi le-am dorit foarte mult şi mi le-am cumpărat.
Dacă le are tot globul, foarte bine... nu ma înteresează acest aspect happy.
P.S: Nu trebuie să fii bogat ca să ai o brățară Pandora. Cu multă muncă îți cumperi ceea ce îți doreşti. În fond nu costă o avere. O brățară goală fără talismane sau altceva costă 259-319 lei. Talismanele le iei pe parcurs, cel mai ieftin talisman costă 79-80. Eu zic că merită.

| NH4OH a răspuns (pentru Blackrose4):

Siguri nu știi cum e să muncești pentru banii ăia, vorbești de parcă ar fi un nimic, 300-400 ron.
De exemplu, dacă cineva are salariul de 2000 ron doar un sfert din el se consumă pe un nimic, adică brățara laughing restul e pentru întreținerea lunară. Când o să ajungi să ai salariul tău, ai să vezi ce înseamnă acest lucru.
De 300 Ron îți iei haine pentru vară, iar din punctul meu de vedere o brățară nu-ți aduce niciun folos.
Ai vrut să ai acea brățară pentru ce? De ce ți-ai dorit-o, că de dorit am înțeles? laughing Îți spun eu, ca să vadă adolescenții pe lângă care treci că ai de unde.
Ba da, trebuie să fii bogat și FRAIER mai ales laughing " Cu multă muncă îți cumperi ceea ce îți dorești ", corect! Dar până să știi ce e aia muncă, mai citește o carte.
Eu prin asta vreau să aflu cu ce te ajută acea brățară și de ce ți-ai dorit-o?
Părerea ți-o poți spune, evident.

| Blackrose4 a răspuns (pentru NH4OH):

De ce mi-am dorit-o? Pentru mine, strict pentru satisfacția mea interioară, că să zic aşa. happy
Nu mi-am cumpărat acea brățară că să ma dau mare în fața altora. Nu m-am dus în fața nimănui să-i arăt şi să-i spun "Uite, mi-am luat brățara Pandora" sau să mă laud. Nu îmi stă în caracter să fac asta. Pur şi simplu mi-a placut ideea de brățară personalizată şi ma simt chiar bine când o port.
Să nu crezi că am cumpărat-o când mi s-a pus mie pata happy. Nu am spus "gata, mâine mă duc şi o iau", am avut de aşteptat, am "tânjit" după ea până mi-am strâns bani.
În legătură cu munca, nu am muncit pentru că nu este nevoie să muncesc momentan, mă concentrez să termin liceul, să îmi i-au bacul şi să fac o facultate. Dacă eram nevoită să muncesc, o făceam.
Pe viitor, după ce termin liceul, o să mă gândesc şi la un post de muncă. Spre deosebire de alții, mie nu îmi e "frică" de muncă. happy

| NH4OH a răspuns (pentru Blackrose4):

Iau*
Nu trebuie să te duci la vreo persoană și să i-o arăți. Doar printr-o simplă privire, brățara este observată.
Te poți da mare într-un mod direct, dar și indirect.

| Blackrose4 a răspuns (pentru NH4OH):

Ok, scuză-mi greşeala happy.
Până la urmă lumea crede ce vrea. Eu nu am avut nici o intenție în a mă lăuda.
Ştiu cum e să vezi la alții lucruri pe care tu nu ți le poți permite (nu spuneam de tine, spuneam în general). Am trecut şi eu prin asta, şi chiar nu suport genul acela de persoane care ştiu foarte bine că nu îți poți permite ceva şi ei se laudă în fața ta tocmai ca să îți facă în ciudă. Cred că înțelegi ce zic.
O zi frumoasă!

| Capsunicaaaa a răspuns:

Eu nu as alege niciuna pentru ca sunt deja prea comune. Aproape toata lumea are. Eventual ia-ti una de piele daca nu vrei ceva comun. Ca si brand ti-as recomanda soufeel pentru ca au preturi ok