| adelina899 a întrebat:

Ce creion de ochi dermatograf mi-ati recomanda( Firma)? Vreau sa reziste! Funda

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Aaaaa, am înțeles acum. încearcă nyx jumbo în nuanța milk sau eyeliner gel de la atelier Paris, numai că e cam piperat la preț...dar calitatea e superioară

5 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Cu aproape orice creion dermatograf poți da același efect. ce este de știut e că indiferent de cât de bun și rezistent ar fi creionul, dacă nu folosești o bază bună și nu-l fixezi cu fard el se va transfera pe jumătatea superioară a pleoapei. Creioanele dermatograf au o consistență cerată și cremoasă, iar în contact cu uleiurile emanate de pleoape se întind și arată urât. Eu am de la MAC și de la Avon, din gama Supershock, dar mare diferență între ele nu văd, chiar îl prefer pe cel de la Avon că e puțintel mai pigmentat. Dacă nu ai bază, aplică fond de ten și pe pleoape și deasupra lui pudră, apoi aplici creionul, iar peste creion puțin fard. O să vezi ce bine rezistă.
încă un lucru important: pentru a preveni o iritație, o infecție la nivelul pleoapelor, creionul trebuie mereu dezinfectat înainte de folosire pentru că partea colorată pe care o folosești pe ochi, ia contact cu factorii externi care pot fi dăunători pentru ochi. Pentru asta, îl poți ascuți foarte puțin înainte de folosire sau îl poți trece repede prin flacăra unei brichete, unui chibrit, dar îl atingi puțin de mână să vezi dacă nu e fierbinte pentru ochi. te pup

| adelina899 explică (pentru AnnaaaMaria):

Nu il vreau pentru pleoapa, vreau pentru partea de jos a ochiului nici nu stiu cum se numeste laughing si vreau sa fie alb pentru o senzatie de ochii mai mari :d

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru adelina899):

Aaaaa, am înțeles acum. încearcă nyx jumbo în nuanța milk sau eyeliner gel de la atelier Paris, numai că e cam piperat la preț...dar calitatea e superioară

| flytothemoon a răspuns:

Orice firma! Ai grija la creioanele de ochi pe stil vechi ( adica cel din lemn ) sa fie lemnul creionului rezistent! Se vede dupa forma si culoarea creionului.

| adelina899 explică (pentru flytothemoon):

Care este problema cu creioanele din lemn?

| flytothemoon a răspuns (pentru adelina899):

Pai orice creion de acest tip se ascute. Si daca e un creion dala la 2 lei creionul cand il ascuti lemnul se distruge.