| Luanaaa a întrebat:

Buna :* Ce culori si ce make up imi recomandati? Am ochii caprui deschis, foarte mari si sunt satena. Mersi mult:*:*(funda)

5 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

La ochii caprui merge orice culoare.
Si daca sunt deschisi, merg noante mai inchise, dar intr-un fel pale.

| Dena01 a răspuns:

Cauta pe google lucrul asta si vei primi multe linkuri in care ti se exemplifica in amanunt tot felul de machiaje, unele chiar cu video. Eu zic ca e mai bine sa incerci asatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile care se potrivesc cel mai bine sunt negrul, maroul(cam toate nuantele), cremul, bejul, nuantele inchise de albastru, nuantele foarte inchise de verde si cam toate nuantele de gri.Alegerea stilului machiajului se face in functie de forma ochilor si trasaturile fetei. Daca esti foarte curioasa, fa-ti cont aici: http://www.taaz.com/makeover.html (e gratis si nu-ti publica datele), pune o poza cu tine si incerca diferite stiluri pentru a vedea care te avantajeaza.

| ella_5669 a răspuns:

Daca ai ochii caprui eu iti recomand o culoare de exemplu crem sau galben (galbenul ai grija sa nu fie foarte aprins ) o culoare complementara pentru ochii caprui este galben crem. Aceasta culoare iti va scoate ochii in evidenta. Succes la machiat:*