| 23222 a întrebat:

Hei am si eu o intrebare. eu sunt satena si am ochii caprui nu prea mari stiti vre un machiaj care sa imi puna ochii in evidenta sau ceva prin care sa fiu remarcata? multumesc mult!

6 răspunsuri:
| AngelOnEarth a răspuns:

Daca ai tenul fara imperfectiuni este de ajuns sa aplici o crema hidratanta, daca nu, se complica putin treaba. Trebuie sa aplici un concealer (baton corector), il lasi sa se usuce (mai ales daca este lichid), apoi aplici fond de ten. Pentru a evidentia ochii caprui foloseste pe pleoapa superioara nuante de violet, lila, mov pal sau verde, iar pe arcada, sub sprancene, nuante deschise si satinate de lila. Pentru a-ti pune in valoare genele, foloseste rimel negru sau maro.
Sper ca te-am ajutat!
Pentru alte intrebari legate de machiaj ma poti contacta pe privat.

| CorinaaM a răspuns:

Hey! Si eu arat ca si tine din cate mi-am dat seamna din scurta ta descriere,dar eu am parul cret si fata ovala-rotundat.Mie imi sta foarete bine cu :fond de ten (daca nu ai nevoie nu trebuie sa il folosesti doar de dragul de a avea fata incarcata cu produse cosmetice), creion negru ( doar in partea interioara a ochiului - la colturi, nu si in mujloc ) si cu putin ruj rosu-roz + un mic blush natural spar ca te-a ajutat.Pa pa! :*

| coryna_7140 a răspuns:

Buna! Dupa demachiere-tonifiere-hidratare, poti folosi niste culori pale: roz, verde, albastru, alb.si rimel deasupra de volum si nu e asa d incarcathappy

| Nico_8618 a răspuns:

Te poti machia cu un machiaj maro, te poti da cu tus sau cu creion happy

| 23222 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri! love struck dar daca imi puteti recomanda si ceva natural ( incep liceeul si nu prea ne lasa sa ne machiem cu ruj fard ) :*