| anonim_4396 a întrebat:

Daca am ten alb, par blond inchis si ochi mari si caprui ce culori de make-up sa folosesc si ce model de make-up?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe timpul zilei? Folosesti un rimel si eventual un tus + un ruj. E maciaj de zi, cate culori vrei sa ai.
Hai sa mai fim si naturale va rog eu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Roșu roz, albastru verde.

| OoBunnyoO a răspuns:

Pentru un machiaj de zi, nu poti gresi niciodata cu nuante deschise de bej, maro sau aramiu.

Iar pentru seara poti folosi aceleasi combinatii, insa in nuante mai inchise.

Cat despre model, este greu de spus fara sa vedem exact forma ochilor.

| anamariarot a răspuns:

Pai depinde mult de ocazie, de momentul zilei si de forma ochilor... Ai o poza cu ochii tai, dar facuta din fata?