| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy ce fond de ten cu acoperire mare stiti(in afara de revlon colorstay...adica sa fie la fel de bun ca el)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

In afara de color stay mai am inca doua fonduri de ten de suflet, care imi plac!

O sa ti le prezint pe amandoua si vei alege ce iti place :)

1.Affinitone :)
http://www.ivis.bg/products_images/Maybelline_Affinitone.jpg

Cel clasic, cel mineral nu imi place!

Este un fond de ten lichid, se intinde foarte foarte bine. ba chiar am patat bluza, are o textura foarte usoara dar hidrateaza.
Insa nu ramane tenul lucios!
Este un fond de ten de vis daca iti alegi nuanta potrivita (este lucrat cam inchis)
Mie cel putin mi-a placut la nebunie
Eu as fi platit mult mai mult pe el (am dat 30 ) Dar este foarte foarte foarte bun. deci este si foarte ieftin avand in vedere calitatea!
:X

2.Giordani gold Age Defying Foundation
http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=21621

L-am folosit la 15 ani :))
L-a cumparat mama pentru ea si nu a nimerit nuanta.
A luat nuanta mea :X

Am ramas surprinsa cat este de bun!
Hidratant, usor, aerat, lasa tenul fresh si nu luceste :x!

Daca ar fi sa aleg intre cele doua cred ca nu as putea sa aleg unul!
Sunt la fel de bune.

Poate Affinitone pentru vara si Giordani pentru iarna.

In acest moment folosecs un bb Cream:D
o am din strainatate, este cel clasic.
Nu mai am probleme cu tenul si este suficient acesta!
Nu am acnee doar am nevoie de hidratare intensa :D

Imi place bb cream ca lasa un aspect natural si fresh!
Eu aplic si o pudra (color trend avon) pentru un finish fresh si blush :">!
:))

Ramane doar sa le analizezi pe amandoua si vezi de ce ai nevoie :*!

Avand in vedere ca este antoimpul cald ai putea incerca Affinitone.
Te pup
:)

| 1234abcd a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am caeva cosuri si niste semne lasate tot de cosuri...care dintre cele 2 mi le recomanzi?

| anonim_4396 explică (pentru 1234abcd):

Ce tip de ten ai?
Gras, mixt, uscat?
Varsta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut ca ai primit mai sus un raspuns... Miss sporty?!
Sunt cele mai proaste fonduri de ten.
Sa nu incerci asa ceva

| 1234abcd a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat laughingo fost ok asa doar 2-3 zile dupa parca numai area acelasi produs....am 16 ani si tenul mixt(gras doar in zona T)

| anonim_4396 explică (pentru 1234abcd):

laughing!
Si eu am tot 16 ani.
Sa folosesti o crema hidratanta (eu folosesc de la avon solution, cea hidratanta, si crema de ochi si masca si crema)
Este foarte buna si intra repede in piele. Poti sa o incerci daca vrei :*

Incearca affinitone. e numai bun pentru tine

| 1234abcd a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok mersihappy:*

| anonim_4396 explică (pentru 1234abcd):

Nu ai pentru ce :*
Mersi de funda happy
Pa-pa

10 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

De la Miss Sporty So Matte

| Kasia a răspuns:

Vichy-Dermablend.

| danna88 a răspuns:

Estee Lauder Double Wear este foarte asemanator cu Colorstay, plus ca Double Wear are rezistenta mult mai mare happy