| ericka9 a întrebat:

Ce inseamna ca cineva a slabit 7lbs? Am vazut pe youtube un comentariu in engleza si scria "i have lost 7lbs". Ce inseamna lbs astia?
Funda+voot.

Răspuns Câştigător
| HellYeahChristine a răspuns:

Lbs inseamna pounds si 7 lbs in kg ar fi 3 kg si un pic happy

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Lbs este prescurtarea de la unitatea de masura livre
1lbs=0.453 kilograme deci 0, 453 kilograme x 7 =3, 171 kg. Deci cam atat a slabit acea persoana 3, 171 kg!

| missbee a răspuns:

Lbs este una din prescurtările pentru "pound". Este o unitate de măsură pentru masă, egală cu aproximativ jumătate de kg. (0. 4536 kg mai exact)

| MaeRi a răspuns:

Lbs=Pounds,ei foloses pound in loc de Kg.Este unitatea de masura imperiala, folosită în fostul Imperiu Britanic, Australia, Noua Zeelandă şi în SUA.1 pound = 0.45359237kg.Deci daca ai calcula 7lbs ar fi cam aproximativ 3. 17514659 kg spre 4kg.

| sonya a răspuns:

Pai din cate mi-aduc aminte este o unitate de masura folosita in Regatul Unit. acum nu stiu cate kg are 1 lbs. poti gasi pe google...insa e unitate de masura "pound" asa ii mai spune.

| catalineusx a răspuns:

LBs inseamna pounds si este e unitate de masura a masei la americani(cum e Kg la noi) si 1 lbs=0.453 gr

| educatie2021 a răspuns:

Unitate de masura pentru masa egala cu 0. 4536 Kilograme.
funda

| AndreYoman a răspuns:

7 pounds/lbs = 3. 17514659 kg

| Strumf a răspuns:

Lbs = pounds (unitate de masura a masei la americani)
7 lbs = 3.1 kg