| StefanAndu a întrebat:

Salut.Am intrat pe un video american si am vazut un comentariu in care scria "I am 6'2". Ce inaltime inseamna? Si ce unitate de masura este?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

6feets and 2inchs

Sunt unitatile de masura pe care le folosesc americanii

| FaraNume1245 a răspuns:

Greu e sa cauti pe google "6'2"?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este sistemul de masura pentru oamenii retardati, care nu s-au putut adapta la sistemul metric. Culmea e ca nici tu nu esti foarte departe. De cativa ani incoace, daca scrii pe google o unitate de masura, iti converteste automat in ce vrei tu. Fara sa stai sa cauti site-uri. Deci daca scriai 6'2" pe google, aveai raspunsul.

| adi32creeaza a răspuns:

6feets and 2inchs

1 ft = 30.48 cm
1 inch este egal cu 2.54 centimetri

faci tu calculul.
https://www.qtransform.com/......imetri.php