| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti. deci am 1.70 si am 66 de kg. eu ma vad foarte grasa. nu grasa. am zis foarte. deci chiar nu inteleg. multa lume mi-a zis ca e normal la inaltimea mea sa am 66 de kg. voi ce credeti. ce sa fac sa scap de aripioare? multumesc kiss

7 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Si eu am 1, 69-1, 70 si aveam acum vreo 3-4 saptamana 60 kg.happy
Mie mi se parea mult 60 kg.happy
Stai linistita, nu e un capat de tara, poti slabi repede si eficient cu o dieta buna si cu f multa apa 2, 5-3 l pe zilaughing
Stiu ca e f mult.si o sa te duci de multe ori la baie, dar o sa vezi ca [,] cu timpul te vei obisnui. Mai mult de atat apa purifica organismul.
Oricum tu trebuie sa slabesti putin, pana ajungi la 60 kg.
Diferenta este de 10 unitati, nu de 20! 1, 70--> 70-10=60.Baftahappy
Si daca mai ai nevoie de sfaturi ti le dau cu cea mai mare placere prin mesaje.happy

| Zenithf a răspuns:

Fa sport, ai grija la dieta. Nu este foarte mult, dar este un pic peste greutatea normala, zic ca ar fi ok sa ai intre 58-60 kg, sau daca ai constitutie atletica este ok si pana la 66 kg.
Abdomenele nu ajuta sa scapi de tesutul adipos in exces, pentru ca solicita doar o grupa de muschi care nu sunt nici foarte mari. Pentru ca sa obtii rezultatul dorit trebuie sa soliciti grupe mai mari de muschi, de aceea pentru slabit trebuie sa faci inot, atletism, aerobic, alte exercitii care solicita majoritatea muschilor din organism.

| Abcdefg123 a răspuns:

Nu e normal. Totuşi, ştiam ca diferenta dintre inălţime si greutate trebuie să fie de 20 de unităţi, adică kilograme, dar in minus.
Eu am 1, 75 şi 52 kg şi tot nu mi se pare prea ok. Aleargă dimineaţa şi fă câteva abdomene sau mergi la aerobic.

Răspuns utilizator avertizat
| l0v3ly8l0v3ly a răspuns:

La inaltimea ta iti spun ca greutatea este normala

| FloRRe a răspuns:

Buna! Ma aflu in aceiasi situatie ca si tine! Si eu am aceiasi inaltime, si 64 kg. Si lumea mi-a spus ca e okei pentru varsta si inaltimea mea. Dar eu vreau sa slabesc...:-s.
Daca stii ceva de slabit sau asa, anunta-ma!
Bafta! :*

| BauBau_3664 a răspuns:

Eu sunt baiat si am 1.80 si am 60 kg dar pentru 14 ani eu zic ca sunt cam foarte slab nu asa.Eu vreau sa ma mai ingras cam inca 10 kg si zic ca sunt foarte okey.Mai bine mergi la sala sau chiar acasa si faci niste abdomene exerciti sa mai slabestiwinking